Ekskursija “Dodamies D virzienā!” 5. un 9. 10. 11.klasei.
Skaistā 29.maija rītā šoferis Francis mūs aizveda uz Daugavpili. Pirmajā dienas daļā iepazināmies ar dažiem Daugavpils Cietokšņa objektiem, ieejot pa Aleksandra vārtiem.
Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls” ir plašākā motorizēto transportlīdzekļu ekspozīcija Latgalē. Tā ir unikāla retro tehnikas un lietišķā dizaina ekspozīciju platforma, kas ir izvietota vēsturiskajā 19. gs. ēkā Daugavpils cietoksnī. “Inženieru arsenālā” ir izveidotas četras ekspozīciju zonas, kurās izvietotas pāri 40 retro automašīnas, vairāk nekā 80 motocikli un mopēdi, liels skaits aksesuāru, auto un moto-modeļu. Īpaša loma veltīta Daugavpils industriālajam mantojumam. Kopā tas viss veido stāstu par reģiona, Latvijas un pasaules tehnikas un dizaina attīstības vēsturi.
Pēdējā skolas diena un skolas zvana svētki
31.maijs - pēdējā skolas diena. Diena, kad varam atskatīties uz paveikto un lepoties ar sasniegto, dāvāt skolotājiem ziedus un pateicības vārdus, uzsmaidīt un braši doties vasarā. Tikai 9. un 12.klasei šis laiks ir īpašāks, jo viņi vasaru sāks baudīt visā tās krāšņumā mazliet vēlāk nekā citi, šodien baudot pēdējā zvana svētkus.
Direktores uzruna
Direktore savā uzrunā uzsvēra pateicības nozīmi. Viņas vārdi atgādināja, cik svarīgi ir novērtēt katru mirkli, cilvēku un ''dāvanu'', ko mums devis ir Dievs. Atcerieties, ka panākumiem pa priekšu vienmēr nāk pateicības pilna sirds.
Aicinām apmeklēt izstādi bibliotēkā!
Mācību ekskursija uz z/s "Kotiņi"
12. klase iepazīst Siguldu
Ceturtdien, 23.maijā, 12.klase devās ekskursijā uz Siguldu, kas atrodas Vidzemē un ir pazīstama ar savu kultūrvēsturisko mantojumu un iespaidīgajiem dabas skatiem. Savu dienu sākām jau plkst. 6:00- izbraucot no RVS stāvlaukuma.
Mūsu maršruts Siguldā: Kājnieku tilts, Velnala, Ķeizarkrēsls, Panorāmas rats, Gūtmaņa un Viktora ala, Turaidas pils un muzejrezervāts, kā arī piedzīvojumu parks ''Tarzāns"'.
Kājnieku tilts
Ekskursija sākās ar došanos uz Kājnieku tiltu, kurš stiepjas pāri upei, dodot mums iespēju palūkoties uz elpu aizraujošu skatu- Gaujas senleju.
5.-8.kl. skolēnu tikšanās Rekavas vidusskolā
Rekavas vidusskolā 22.maijā ciemojās 27 Viduču pamatskolas 5.-8.klašu skolēni. Skolas direktore Žanna Maksimova uzrunā aicināja katru skolēnu izvirzīt mērķus. Direktores vietniece Aina Keiša informēja par mācību procesu Rekavas vidusskolā un arī par tikšanās dienas plānu.
Skolēni tika sadalīti pa klasēm, iepazīstināti ar audzinātāju. Katrai kopklasei (visi 5.klases skolēni, visi 6.klases skolēni utt.) bija izveidots stundu saraksts. Kopā ar potenciālajiem klasesbiedriem, notika pa 3 mācību stundas. Skolēni varēja iepazīties, parunāties un veidot priekšstatu par skolas iekšējo „klimatu”.
Dienas noslēgumā ciemiņiem tika organizēta ekskursija pa Rekovu. Atgriezeniskajā saitē kaimiņu skolas skolēni izteicās atzinīgi gan par mācību stundām, gan par uzņemšanu.
Ceram, ka nākošajā mācību gadā mēs ar daudziem ciemiņiem tiksimies kā ar Rekavas vidusskolas skolēniem.
6.-7.kl.
audzinātāja I.Saidāne
Vairāk foto skat. Foto galerijā
6.-7.klases skolēni ekskursijā
Ceļojumā uz Igauniju 20.maijā devāmies 17 interesenti.
Pirmais apskates objekts – Lielais Munameģis – Igaunijas augstākā virsotne. Daži no mums, kāpjot „kalniņā” , bija piekusuši un izmantoja soliņus atpūtai. Atcerējāmies, ka Latvijas augstākā virsotne ir Gaiziņkalns.
Mūsu galamērķis - zinātnes centrs AHHAA. Tas ir lielākais zinātnes centrs Igaunijā un Baltijas valstīs, atrodas Tartu pilsētā. Interesants gan kā izzinošs, gan kā izklaides objekts. Lai procesus un aktivitātes izprastu, nepieciešamas zināšanas ķīmijā, fizikā, tehnikā.
Atpakaļceļā apstājāmies pie Alūksnes ezera. Aktīvākie uzskrēja Tempļa kalnā, visi uz tilta klausījāmies mūziku un mēģinājām saskatīts zivis.
Paldies skolas pavārītēm par līdzi sarūpētajām pusdienām un šoferītim Aivaram par atbildīgo braucienu.
6.-7.kl.audzinātāja
I.Saidāne
Vairāk foto skat. Foto Galerijā
Par 10.maiju
Koncertu vadīja 10.klase, kas specializētā mācību priekšmeta “Publiskā uzstāšanās” ietvaros sk. Žannas Maksimovas vadībā mācījās pieteikt pašdarbības kolektīvus pareizi un interesanti.
Koncertā uzstājās 1. – 4.klašu vokālais ansamblis (vadītāja Karīna Romanova), 5. - 12.klašu vokālais ansamblis un kapella “Rekavas stīgotāji” (vadītāja Ilona Bukša), pamatskolas un vidusskolas deju kolektīvi (vadītāja Žaklīna Orlovska), pirmsskolas grupiņas “Cīrulīši” dejotāji (skolotāja Linda Circene). Pateicoties sporta deju dejotāju Olivera Kozlovska un Sanijas Molodcovas (sk. Silva Dambe) skaistajiem valšiem, Ligitas Matules “Baltajai dziesmai” un mūsu skolas skolēnu, kas mācās Viļakas mūzikas un mākslas skolā (skolotājas Jeļena Laicāne un Ilona Bukša), priekšnesumiem, koncertā bija dažādība.
Mūsu skolotājām piemīt prasme saskatīt un uz rezultātu mērķtiecīgi virzīt skolēnu radošo potenciālu. To apliecināja pazīstamās grupas “Baltie lāči” dziesmas “Mātēm” izpildījums, enerģiskās tautu dejas un apvienoto vokālo ansambļu dziesmas koncerta noslēgumā.
Otrs notikums bija interešu izglītības programmu darba prezentācijas, kad katras programmas vadītājs prezentēja paveikto gan stāstot, gan rādot, gan organizējot nelielus praktiskus uzdevumus. Visu klašu skolēni iepazinās ar interešu izglītības programmu darbu un mēģināja saskatīt sev interesējošo, lai tajā varētu darboties nākamgad.
Trešais piedāvājums bija Atvērto durvju diena skolēniem, kas nākamgad vēlas mācīties mūsu skolā. Viņi varēja iepazīties ar skolas interešu izglītības piedāvājumu, noskatīties svētku koncertu un aprunāties ar skolotājiem.
Izvērtējot pasākumu norisi, saņēmām pozitīvas skolēnu, skolēnu vecāku pedagogu un ciemiņu atsauksmes, jo pasākums bija visas skolas kolektīva kopdarbs, kurā katrs bija nozīmīgs un katrs centās veikt savu pienākumu godprātīgi.
Foto no pasākumiem skat. Foto galerijā
"Esi interneta izcilnieks" aktivitātes
2.klase piedalījās konkursā "Esi interneta izcilnieks".
Bērni no krāsainām origami lapām veidoja interneta izcilniekus - GUDRO, PIESARDZĪGO, DROŠO, LAIPNO un DROSMĪGO, kā arī uzrakstīja vizītkartes katram tēlam.
Skolēni vairāk uzzināja par drošību internetā.
Šis darbs bija diezgan grūts, bet reizē arī interesants.
2.kl. audzinātāja Maruta Bukša
Sākumskolas skolēni apmeklē GORU un brauc pavasara ekskursijā uz Daibi un Cēsīm.
17.aprīlī pēc 3.māc.stundas 1. – 4.klašu skolēni devās uz Rēzekni, lai Latgales vēstniecība GORS kinoteātrī noskatītos režisora Ilmara Rāga piedzīvojumu filmu "Ēriks Akmenssirds".
Jau pirms kino seansa bijām pārrunājuši uzvedības noteikumus kino laikā. Kā īsteni kino skatītāji pirms seansa nopirkām popkornu un piedzīvojums varēja sākties.
Filma bija skatītāju vecumam piemērota un vienkārši lieliska.
Vienpadsmitgadīgais Ēriks ir pārliecināts, ka viņam ir akmens sirds – tāpēc neskumst ne par to, ka vecākiem priekš viņa nav laika, ne arī par to, ka viņam nav neviena drauga.
Kad ģimene pārvācas uz villu, ko mantojumā atstājusi tante Brunhilda, izrādās, ka tur jau dzīvo cita ģimene – vienpadsmitgadīgā Marija un viņas tēvs. Kad Ērika vecāki tiem paziņo, ka nāksies izvākties, Marija ķeras pie sava slepenā plāna sameklēt pazudušo māti, kura pratīs palīdzēt.
Bērni kopā dodas neticamā ceļojumā uz Starppasauli, kur iekuļas fantastiskos piedzīvojumos, sastop pirātus un Ēriks uzzina, cik grūti patiesībā ir dzīvot ar akmens sirdi.
Pēc filmas noskatīšanās, ar skolēniem pārrunājām redzēto. Nopietnas pārdomas bija radījusi Starppasaules tēma un filmas tēlu un objektu pārnestā nozīme. Katrs pats varēja interpretēt, kas ir baltais kuģis un kādu tēlu simbolizē dīvainais aktieris?
24.aprīlī rīta agrumā devāmies uz Dabas un tehnoloģiju parku URDAS. Atsaucoties parka darbinieku aicinājumam iesaistīties vides aktivitātēs, pieteicāmies nodarbībām “ES. Vide. Drošība”.
Skolēniem tika piedāvātas nodarbības par ceļu satiksmes drošību un par ugunsdrošību. Lai labāk izprastu, kāpēc ir svarīgi būt uz ceļa saredzamam, tika piedāvāta iespēja iejusties lielā kravas automobiļa vadītāja lomā un saprast, cik ātri pārvietojas mašīna un ka ir “aklie punkti”, kuros gājējs nav saredzams.
Ugunsdrošības nodarbībā papildus jau zināmajam, skolēni saprata, kāpēc ir svarīgi uzturēt kārtību savā istabā un mājā – kad sākas ugunsgrēks, ir jāpārvietojas iespējami tuvu grīdai, un ir drošāk, ja tā nav nokrauta ar dažādām mantām.
Braucot ar autobusu pa Daibes poligonu, brīnījāmies par milzīgajiem atkritumu kalniem un uzzinājām, kā tie tiek iekapsulēti.
Ekskursijas otrajā daļā devāmies uz Cēsu pili, kur kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, praktiski darbojāmies teatralizētā programmā ”Iepazīsti Cēsu viduslaiku pili!” Ekskursijas laikā uzzinājām, ka Cēsu pils ir lielākā viduslaiku pils Latvijā. viduslaiku pils celtniecību uzsāka pirms 1218. gada, taču spožākā uzplaukumu periodu tā piedzīvoja viduslaiku valdīšanas laikā. Postošo viduslaiku Cēsu pils sagaidīja kā varenākais cietoksnis viduslaiku.
Gide mums pastāstīja par Zobenbrāļu ordeni un bruņinieku dienas ritmu, izrādīja krēslainos pils pagrabus un pastāstīja pils noslēpumus.
Ekskursijas noslēgumā saņēmām atzinīgu gides vērtējumu par mūsu skolēniem kā ieinteresētiem klausītājiem.
Sākumskolas skolēni un skolotāji pateicas kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma” un dabas un tehnoloģiju parka URDAS komandai par interesanto piedzīvojumu.
Apsveicam!
Informāciju sagatavoja: Aina Keiša
Foto: Una Kozlovska
Afiša: Izlaidums PII
Afiša: Māmiņu dienas rīts PII
Mīļi gaidītas pirmsskolas bērnu māmiņas uz kopīgu svētku rītu!
Afiša: POPiela 2024
Izglītojamo pašpārvalžu sadraudzības pasākums ''Audzē sevī līderi!''
19.aprīlī Balvu Valsts ģimnāzijas izglītojamo pašpārvaldes komanda organizēja sadraudzības un pieredzes apmaiņas pasākumu izglītojamo pašpārvalžu komandām ''Audzē sevī līderi!'' Mūsu skolas pašpārvaldes komanda jau 2.gadu dodas uz šo pasākumu, atzīstot, ka tas ir kaut kas neaizmirstams un īpašs.
Vispirms ieradāmies, reģistrējāmies, uzņēmām kopīgu foto un tad jau nu devāmies uz pasākumu. Uzrunas, pateicības vārdi, sarunas, aktivitātes, našķi, pieredzes stāsti, humors u.c. priecēja mūs pasākuma laikā.
Klausījāmies BVĢ izglītojamo pašpārvaldes prezidentes pieredzē, to, kā tad viņai veicās un kā viņa kļuva par līderi savā skolas kopienā, dodot mums 7 ieteikumus, kuriem sekot. Izspēlējam aktivitātes ar Balvu novada Bērnu un jauniešu centra pārstāvi Gunitu Mincāni, veicinot savas spējas sadarbībā un komunikācijā ar citiem. Klausījāmies tēlnieka un dizainera Aigara Zemīša pieredzi. No viņa arī saņēmām jauku muzikālu sveicienu. Pasākuma laikā komunicējām ar citu skolu skolēniem, uzklausot viņu pieredzi un daloties ar savu. Bija iespēja izpausties brīvajā mikrofonā, stāstot savus ''izgāšanās'' stāstus. Kopīgi dejojām Balvu valsi un vienojāmies aktivitātēs ''Iekustini sevī līderi'', veicinot/uzlabojot dažādas prasmes. Noslēgumā visiem interesentiem bija iespēja piedalīties darbnīcā ''Audzē sevī līderi!''.
Vēlreiz paldies BVĢ izglītojamo pašpārvaldes komandai par šī vērtīgā pasākuma organizēšanu! Ceram uz turpmāku sadarbību! Paldies RVS izglītojamo pašpārvaldes komandas dalībniekiem: Amandai Buklovskai, Loretai Kamzolai, Samantai Slišānei, Valērijai Loginai, Matildei Slišānei, Aleksam Dzērvem, Rolandam Spridzānam un Oliveram Kozlovskim par dalību! Kā arī paldies skolas saimniekam Aldim par šofera pienākumu pildīšanu!
Raksts un video: Amanda Buklovska
Foto: Sindija Raibekaze
Konkurss "Klaberjakte 2024"
Latviešu Biedrības namā bija liela kņada, jo ap 600 bērni sabraukuši, kas piedalījās tradicionālās dziedāšanas, dejošanas konkursos, kapelu, kā arī folkloras kopu programmu konkursā.
No visas Latvijas skolām kapelas kopā bija sabraukušas 28. Tai skaitā - REKAVAS STĪGOTĀJU seši muzikanti no 2.-11.klasei. Līva, Beāte, Rafaela, Anna, Ervīns un Sentis (aizvietoja Deividu) katru nedēļu nāca uz mēģinājumiem un apguva Šķilbēnu etnogrāfiskā ansambļa latgaliešu tautasdziesmu BIERZES GOLĀ, STRAUTA MOLĀ un Kurzemes puses zaļumballes deju ROZĀ POLKA. Strādājām pie ritmiskas visu instrumentu saspēles, saprotamas un skanīgas dziedāšanas, dinamiskajām niansēm kad dziedam un kad spēlējam. Lūdzu jauniešiem ar savu attieksmi un līdzjušanu uz skatuves parādīt savu prieku muzicēt kapelā, mācījāmies dabīgi smaidīt un brīvi kustēties uz skatuves. No kapelas 6 muzikantiem pirmo reizi Rīgā konkursā piedalījās pieci.
Man kā skolotājai bija patiess prieks priekšnesumā vērot dzirkstošās meiteņu acis, puišu nopietno attieksmi pret uzstāšanos. Bērni spēja ar latgalisko lepnumu un priecīgu dzīvīgumu ieskandināt Latviešu biedrības nama Zelta zāli.
Svarīgākais, ka mēs braucām uz konkursu gūt uzstāšanās pieredzi, paklausīties citus.
Izrādās, ka žūrijas komisijai REKAVAS STĪGOTĀJI izklausījās pārliecinoši un mūs novērtēja ar I pakāpes Diplomu!
Paldies, bērniem un jauniešiem par veiksmīgu sadarbību!
Mūzikas skolotāja Ilona Bukša