Ziemassvētku pasākums – dāvanu saņemšana.

Latviešu kino festivāls
“Ziemassvētki Rekavā”
Pasākumu vadīja 11.klases puiši. Skolā darbojās 10.klases organizētais Ziemassvētku pasts. Telpas pasākumam noformēja un eglīti pušķoja 8.-9.klases un vecāku pārstāve Kristīna Lapsa. Paldies viņiem!
Kuram gan no mums nepatīk filmas!
Pasākuma laikā atcerējamies latviešu labākās filmas. Klases sagatavoja priekšnesumus un…protams par paveikto saņēma dāvanas. Pasākuma vadītāji Ervīns un Emīls iepazīstināja ar kino pirmsākumiem un ar filmām, kuras tika izsplēlētas. Rūķi Marians un Rocis rūpējās par to, lai visi saņemtu dāvanas. Sentis un Andris sekoja mūzikas un gaismu nodrošinājumam.
Latvijas kino aizsākās 1910. gadā ar pirmo
dokumentālo filmu, ko uzņēma latviešu operators Aleksandrs Stanke. 1930. gadā
Aleksandrs Rusteiķis uzņēma pilnmetrāžas mēmo filmu „Lāčplēsis”. 1939. gadā
Vilis Jānis Lapenieks uzņēma skaņu filmu „Zvejnieka dēls”. Mums bija iespēja
paceļot laikā un pabūt vairākās filmās.
Viens no “Ziemassvētku jampadrača” brīnumiem ir bērni un viņu sirsnīgās attiecības ar lieliskajiem un izcilajiem latviešu aktieriem… 1.klase iejutās filmā “Ziemassvētku jampadracis”.
Dziesma “Piena ceļš” tūlīt pēc filmas pirmizrādes 1986. gadā kā vienīgā no astoņām dziesmām papildināja koru repertuārus, tā tika dziedāta skolēnu dziesmu svētkos, dažādos koru koncertos, lielkoncertos, līdz režisors Uģis Brikmanis to iekļāva XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku koncerta “Zvaigžņu ceļš” noslēgumā. Kopā ar 2.klasi iepazinām “Sprīdīti”.
2017. gadā veikta filmas “Ceplis” digitālā restaurācija. Filma ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā un ir viena no 20. gs. nozīmīgākajām Latvijas kinomākslas vērtībām. Skolēni paši pastāstīs par filmu. 6.-7.klase attēloja aktuālo toreiz un šodien filmā “Ceplis”.
“Kņopienei volga!” “Runčuk, nemūžam…” un pirmās reklāmas latviešu kino. Tā ir “ Dāvana vientuļai sievietei”. 10.klases Kņopienes volga drusciņ atšķīrās no filmā redzētās, bet būtība palika arī šoreiz – tāda bija “Dāvana vientuļai sievietei”.
Ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki un vecvecāki ir iemīļojuši dzejoli “Zaķīšu pirtiņa”, ko uzrakstījis latviešu klasiķis dzejnieks Vilis Plūdons. 3.klases leļļu teātra izrāde “Zaķīšu pirtiņa” mūs priecēja ar skaistām dekorācijās un skolēnu darbību.
“Tu saki?” - šis Paulīnes teiciens kļuvis par kulta teicienu. Viņas izdoma un ekstravagance ļauj dzīvi padarīt vētrainu un interesantu.
5.klases modernā versija par filmu bija apvienota ar video par sēņu lasīšanu un jestru deju – “Tās dullās Paulīnes dēļ”.
Aktuāla tēma visos laikos – kā atrast labu līgavu. 12.klase to izspēlēja kopā ar “čaklo Anni”. Teatrāls uzvedums no filmas “Īsa pamācība mīlēšanā”.
Emīla tēvs filmā teica: «Avīzēs raksta, ka Amerikā plosās zemestrīce. Kas tas ir – zemestrīce! Vajadzētu viņiem aizsūtīt Emīlu, tad viņi redzētu velnu. Bet to zemestrīci lai sūta mums». 4.klase lika atcerēties spilgtākos Emīla nedarbus no tāda paša nosaukuma filmas – “Emīla nedarbi”.
Filma uzņemta pēc Rutku tēva darba “Trīs vella kalpi” motīviem, kas 1930. gados iznāca periodikā. Slavenās dziesmas “Trīs vīri kādreiz bija” vārdu autors ir filmas scenārists Jānis Anerauds, bet mūzikas autors – maestro Raimonds Pauls. 9.klases jautro pavāru dziesma no filmas “Vella kalpi”.
Jāņu svinēšana nav iedomājama bez vainagu pīšanas, siera siešanas un miestiņa baudīšanas, taču tā nav iedomājama arī bez filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” skatīšanās. 8.klase aktualizēja filmas darbību sasaistot to ar mūsu skolas dzīvi. “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” Rekavas vidusskolā!
Mums
izdevās! Esam iepazinuši latviešu filmas un radās vēlēšanās noskatīties visas
šīs filmas. Skatīsimies un priecāsimies!